مقالات نهال گیلاس

بهترین زمان کاشت درخت گیلاس (cherry seedlings)

بهترین زمان کاشت درخت گیلاس (cherry seedlings)

بهترین زمان کاشت درخت گیلاس (cherry seedlings)

در این مقاله از وب سایت نهالستان آوا نهال می خواهیم در مورد بهترین زمان کاشت درخت گیلاس (cherry seedlings) توضیحاتی ارائه دهیم. گیلاس از میوه های خوشمزه و مفیدی است که استقبال فراوانی دارد و کاشت آن می تواند دز سن بالغ شدن یک سود و درآمد عالی را به همراه داشته باشد.

معرفی گیلاس و فواید آن : ویکی پدیا

زمان کاشت درخت گیلاس

  • زمان کاشت نهال گیلاس از اهمیت بالایی برخوردار است که به عنوان یک قدم بسیار موثر در رشد و باردهی نهال است.
  • زمان کاشت درخت گیلاس به عواملی همچون شرایط اقلیمی و دمای منطقه – نوع نهال و سن و اندازه نهال بستگی دارد.
  • اگر در منطقه گرم و یا معتدلی هستید بهترین زمان برای کاشت نهال گیلاس فصل پاییز است. این برای وقتی است که شرایط اقلیمی به گونه ای می باشد که یخبندانی وجود نداشته باشد.
  • اگر در منطقه ای سردسیر هستید بایستی زمانی را برای کاشت نهال گیلاس انتخاب کنید که نهال ها دچار یخبندان نشوند. زمستان ها میزان بارش باران و برف و یخبندان زیاد است بهتر است اواخر زمستان را برای کاشت درخت گیلاس انتخب کنید.

فاصله کاشت و الگوی کاشت  نهال گیلاس چقدر است؟

بهترین الگوی کاشت نهال گیلاس و آلبالو، مربعی و مستطیلی است. برای فاصله کاشت  ابعاد ۴ در ۴ یا ۵در ۵ سانتی متر مناسبترین فاصله است. برای کاشت نهال گیلاس و آلبالو بهتر است به ازای هر 10 اصله نهال گیلاس که کاشته می شود، یک اصله نهال آلبالو کاشته شود. چاله های کاشت بهتر است به قطر  ۴۰ تا۵۰ سانتی متر و عمق ۶۰ تا ۷۰سانتی متر حفر شود.

در هنگام کاشت درخت  گیلاس کوددهی چگونه انجام میشود؟

باغداران موظفند برای افزایش کیفیت خاک و گیرایی بهتر نهال گیلاس و آلبالو در خاک؛ یک فصل پیش از کاشت نهال گیلاس و آلبالو با توجه به نتایج آزمایش خاک؛ تمامی عناصر معدنی را به خاک بیافزایند. سپس با شخم زنی و ترکیب قسمت‌های مختلف خاک؛ خاکی قوی و یکدست به دست آورند. بنابراین در هنگام کاشت نهال گیلاس و آلبالو نیازی به کوددهی وجود ندارد. اسید هیومیک به افزایش ماده آلی خاک کمک میکند. و همچنین درختان ریشه دوانی بهتری خواهند داشت.

نهالستان آوا نهال

نهالستان آوا نهال یکی از معتبرترین مراکز تولید و پرورش نهال در ایران است. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش فنی مورد نیاز، به تولید نهال‌های مرغوب و با کیفیت از جمله درختان میوه، نهال‌های زینتی، نهال‌های گل و گیاهان دارویی می‌پردازد.

برای خرید ارقام نهال گیلاس میتوانید کلیک کنید

  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09143417078
  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09146517078
امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *