مقالات نهال بادام

خواص بادام درختی در طب سنتی

خواص بادام در طب سنتی

خواص بادام در طب سنتی

در این مقاله از آوا نهال به بررسی خواص بادام درختی در طب سنتی که امروزه بسیار اهمیت دارد می پردازیم. در طب سنتی بادام درختی به عنوان مغزی که دارای طبع گرم و متمایل به تر می باشد خواص بی نظیر و بسیاری دارد. به دلیل طبع خاص این مغز خوردن آن برای تمام افراد امکان پذیر است و افراد می توانند در همه ی فصل ها مخصوصا در فصل زمستان این مغز عالی را مصرف کنند. در ادامه به خواص بادام درختی از دیدگاه طب سنتی می پردازیم تا شما با آگاهی بیشتری به خرید نهال بادام اقدام نمایید.

بادام درختی و خواص آن برای سیستم گوارش 

در گذشته علما از جوشانده ی برگ سبز، برگ خشک شده و شکوفه ی این مغز ارزشمند برای درمان مشکلات مختلف استفاده می کردند. بدین معنا که درخت بادام درختی نیز مانند میوه ی آن ارزشمند است و از تمام اجزای آن می توانستند استفاده کنند و از خواص آن بهره مند شوند. به طور کلی در طب سنتی برای مشکلاتی گوارشی مختلفی از جمله یبوست، اسهال و سایر مشکلات مربوط به سیستم گوارش استفاده می کنند. بادام درختی از گذشته تا به امروز به عنوان ماده ملین و رطوبت بخش بوده و باعث نرم شدن شکم می شود. نرم شدن شکم به این معنا است که بادام درختی باعث رفع کامل یبوست در کودکان، زنان باردار و سایر افراد می شود. از طرفی این مغز به عنوان ماده ی التیام بخش زخم های روده مورد استفاده قرار می گیرد.

بادام درختی و تقویت سیستم ایمنی 

از جمله خواص بادام درختی در طب سنتی که توجه بسیاری به‌آن‌شده تقویت بنیه ی بدن است. این مغز از گذشته توسط علمای طب سنتی به عنوان مغزی شناخته‌شده که می تواند باعث تقویت توانایی های بدن شود و از بروز مشکلات و بیماری های مختلف جلوگیری کند. بادام درختی به عنوان مغزی که می تواند سلامت کلی و عمومی بدن را حفظ کند شناخته شده است و توان بدن در برابر مشکلات را بالا می برد. این مغز همچنین می توانند قوای جنسی مردان و زنان را افزایش دهد.

خواص بادام درختی برای رفع مشکلات گلو و سینه

بسیاری از افراد دچار مشکلاتی مانند درد در ناحیه ی گلو و سینه، خس خس کردن و عدم تنفس راحت، سرفه های مداوم و غیره هستند. این مشکلات بسیار آزار دهنده هستند و در زمان سرماخوردگی حاد تر می شوند. در طب سنتی بادام درختی به عنوان مغزی شناخته‌شده که می تواند مشکلات مربوط به حنجره و سینه را برطرف کند. جوشانده و روغن بادام می تواند باعث رفع خشکی سینه، رفع سرفه های خشک، درد های آزار‌دهنده و غیره شود.

بادام درختی و خواص آن برای تقویت حافظه 

بادام درختی به عنوان مغز شیرین برای بالا بردن توان حافظه استفاده‌می‌شود. این مغز در طب سنتی قوای ذهنی و فکری را تقویت می بخشد و باعث حفظ اطلاعات موجود در حافظه می شود. بنابراین می توان این مغز را با سایر مواد شیرین مانند نبات استفاده کرده تا توانایی های ذهنی افزایش یابد. خوردن‌این‌مغز در طب سنتی به افرادی که اهل مطالعه هستند و فعالیت بسیاری دارند توصیه‌می‌شود.

آیا بادام درختی می تواند برای افرادی با مزاج سرد مشکل آفرین باشد؟

در طب سنتی شواهدی مبنی بر عدم مصرف بادام توسط برخی افراد وجود ندارد، اما توجه به بعضی نکات اهمیت دارد. در زمان های گذشته اینگونه تصور می شد که بادام به دلیل طبع گرم نباید در فصل های داغ و گرم مصرف شود. یکی از دلایل آن بروز جوش های مختلف در سطح بدن است. این مورد کاملا درست است، زیرا بادام باعث افزایش حرارت بدن می شود و جوش و آکنه را در سطح پوست ایجاد می کند.

نتیجه گیری

خواص بادام درختی در طب سنتی شامل خاصیت این مغز برای پوست و مو، درمان مشکلات گوارشی، افزایش توانایی حافظه، کاهش مشکلات مربوط به گلو و غیره می باشد. در طب سنتی از عصاره برگ های درخت بادام و شکوفه ی این مغز نیز می توان بهره برد. بسیاری از افراد از جوشانده ی بادام درختی به عنوان ماده ی موثری برای نرم کردن و صاف کردن سینه استفاده می کنند. خواص بادام درختی در طب سنتی برای تقویت حافظه نیز بسیار اهمیت دارد و در صورتی که بادام را با سایر مواد شیرین استفاده کنید خواص آن دو چندان می شود.

نهالستان آوا نهال

نهالستان آوا نهال یکی از معتبرترین مراکز تولید و پرورش نهال در ایران است. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش فنی مورد نیاز، به تولید نهال‌های مرغوب و با کیفیت از جمله درختان میوه، نهال‌های زینتی، نهال‌های گل و گیاهان دارویی می‌پردازد.

  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09143417078
  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09146517078
امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *