مقالات, مقالات نهال گردو

کاربرد اسید آمینه در درختان گردو

کاربرد اسید آمینه در درختان گردو

کاربرد اسید آمینه در درختان گردو

در این مقاله از وب سایت نهالستان آوا نهال می خواهیم در مورد کاربرد اسید آمینه در درختان گردو توضیحاتی ارائه دهیم. کود اسید آمینه تاثیر بسیار عالی و مستقیمی بر روی فعالیت گیاهان دارد که به دو صورت می توان از آن استفاده کرد یکی محلول پاشی و دیگری بصورت آبیاری می باشد. همه باغداران سعی می کنند بیشترین محصول و باردهی را از درختان خود بگیرند. هنگامی که آنها را با کودهای آلی پرورش می دهید، می توانید نتایج عالی را از آنها مشاهده کنید.

نقش اساسی و مهم اسید آمینه برای گیاهان:

زمانی که از این کود استفاده می کنید، مواد مغذی را در اختیار گیاهان قرار می دهید و می توان این کود را به صورت کود مایع مخلوط کرد و یا هنگام آبیاری به گیاهان زد.

هنگامی که از کودهای اسید آمینه استفاده می کنید، گیاهان دیگر از انرژی خود برای سلول ها، نیترات ها و غیره استفاده نمی کنند که به رشد بهتر و بیشتر گیاهان کمک می کند.باغداران و کشاورزانی که می خواهند تولید خوبی داشته باشند و باردهی بالای درختان گردو خود را ببینند، می توانند از کود کاربردی و مرغوب برای این کار استفاده کنند.

دلیل اصلی چسبیدن به کودها، بهبود کمیت و کیفیت است. یکی از بهترین ترکیبات برای رشد، استفاده از کودهای اسید آمینه است و زمانی که از آنها استفاده می کنید، می تواند تأثیر زیادی بر فرآیندهای فیزیولوژیکی داشته باشد.

اسید آمینه چگونه کار می کند؟

هنگامی که شما اسید آمینه را روی گیاهان اعمال می کنید، آنها می توانند این مواد را از طریق روزنه های خود دریافت کنند. پس از جذب وارد فاز رشد می شوند. می توانید محلول را درست قبل یا بعد از طلوع آفتاب، زمانی که منافذ مواد را جذب می کنند، اسپری کنید. آنها جذب می شوند و می توانند بسیار کارآمد باشند، از طرف دیگر وقتی روزنه ها باز است، می تواند تأثیر بیشتری روی کارایی داشته باشد.

استفاده از اسید آمینه جنبه بسیار مهمی دارد، می تواند در رشد ریشه تا رشد ساقه و برگ نقش داشته باشد، در صورت استفاده حتی روی رنگ میوه نیز تاثیر دارد که در برابر بیماری و استرس می تواند مقاومت و پایداری خوبی را از خود نشان بدهد.

سیستم ایمنی گیاه با استفاده از اسید آمینه تقویت می شود که به آن اجازه می دهد بیماری ها و آفات را بهتر تحمل کند.

هنگامی که گیاهان در شرایط آب و هوایی سرد قرار می گیرند یا تحت فشارهای مختلفی قرار می گیرند یا مثلاً زمانی که به مکان دیگری منتقل می شوند، اسید آمینه می تواند در کاهش کمیت و کیفیت بسیار مؤثر باشد.

نقش مهم اسید آمینه در گرده افشانی و رشد محصول:

هنگامی که از اسید آمینه استفاده می کنید تأثیر زیادی در تشکیل میوه دارد، کمک بزرگی به بارور شدن دانه های گرده می کند، دارای هورمون اتیلن است، تأثیر زیادی در تسریع رشد محصولات دارد، و در کیفیت نیز نقش دارد.

نقش اسید آمینه در هورمون های گیاهی:

آنها در تولید هورمون بسیار موثر هستند و به طور مستقیم بر تولید مثل تأثیر می گذارند.

نیتروژن ارگانیک تاثیر زیادی بر رشد سلول ها دارد. زمانی که از اسید آمینه استفاده می کنید باعث رشد سلول ها می شود. در نتیجه مقاومت گیاهان را افزایش می دهد.

همه ی گیاهان و درختان از جمله نهال گردو برای رشد و عملکرد مطلوب نیاز به مراقبت های گسترده ای دارند. از کاشت تا برداشت باید توجه شود. تا حد امکان به آبیاری، کود دهی و تغذیه توجه کنید تا رشد لازم گیاهان را تضمین کنید. کوددهی مناسب برای رشد بسیار موثر است. آنها تولید کننده پروتئین هستند. اسیدهای آمینه برای گیاهان ضروری هستند، به این معنی که به طور کلی دو نوع اسید آمینه ضروری وجود دارد که با استفاده از آنها شاهد بهبود کیفیت محصول و رشد خواهید بود.

نهالستان آوا نهال

نهالستان آوا نهال یکی از معتبرترین مراکز تولید و پرورش نهال در ایران است. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش فنی مورد نیاز، به تولید نهال‌های مرغوب و با کیفیت از جمله درختان میوه، نهال‌های زینتی، نهال‌های گل و گیاهان دارویی می‌پردازد.

برای خرید ارقام نهال گردو میتوانید کلیک کنید

  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09143417078
  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09146517078

 

امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *