مقاالات نهال سیب

میزان باردهی درخت سیب

میزان باردهی درخت سیب

در این مقاله از وب سایت نهالستان آوا نهال می خواهیم در مورد میزان باردهی درخت سیب توضیحاتی ارائه دهیم. محصول دهی درختان سیب در هر هکتار به عوامل مختلفی بستگی دارد. ازجمله شرایط آب و هوایی، نوع خاک، نژاد و رقم سیب و مهم ترین عامل یعنی مدیریت کشت و داشت.

درخت سیب به مرور زمان در کنار رشد باردهی خود را نیز افزایش می دهد. هنگامی که به پایان دوره مفید و اقتصادی خود نزدیک می شود؛ کم کم میزان محصولش کاهش می یابد.

افزایش باردهی درخت سیب

درخت سیب جزو درختانی می‌باشد که بسیار ارزشمند بوده و از اهمیت اقتصادی بالایی برخوردار است. این درخت مناسب بهره‌برداری به‌ صورت سالانه می‌باشد. همین موضوع باعث می‌شود که افزایش میوه‌های درخت سیب برای کشاورزان و باغداران موضوعی بسیار حائز اهمیت باشد و نگران به بار نشستن درخت‌های خود باشند.

سیب از درختان خزان کننده می‌باشد که بیشتر در مناطق معتدل و کوهستانی کشت و کار می‌شود. خاک‌های سبک و لومی برای کشت این میوه مناسب می‌باشد که همین امر باعث طغیانی شدن آفت نماتد در باغات سیب کشور است.

دلایل عدم باردهی مناسب درخت سیب

شاید شماهم تاکنون با این مشکل مواجه شده‌اید که با وجود به‌کارگیری کودهای مناسب بازهم درختان سیب از نظر باردهی عملکرد درستی نداشته و یا شاید میوه‌ها از کیفیت یا اندازه مناسبی برخوردار نباشند.

  • دلیل به وقوع پیوستن این وضعیت می‌تواند عدم جذب صحیح موادغذایی توسط ریشه‌های درختان باشد و یا ممکن است مواد غذایی به میزان خیلی کمی جذب ریشه‌ها شده باشند و باقی آنها در خاک باقی بماند و غیر قابل جذب گردد و یا پس از آبیاری از خاک شسته شده و از بین رفته باشند.
  • منبع اصلی اینگونه مشکلات خاک می‌باشد. زیرا در بسیاری از مناطق زمین‌های زراعی دچار مشکلاتی همچون وجود ترکیبات سمی در خاک هستند که اینگونه مشکلات مانع از جذب مواد غذایی همچون روی، منیزیم، پتاسیم، کلسیم و… توسط خاک می‌شود.
  • همانطور که می‌دانیم وقتی pH خاک بیش‌از‌حد زیاد باشد خاک قلیایی می‌شود. این مشکل وقتی به وقوع می‌پیوندد که میزان برخی ترکیبات همچون آهک در سطح خاک بسیار بالا باشد.
نهالستان آوا نهال

نهالستان آوا نهال یکی از معتبرترین مراکز تولید و پرورش نهال در ایران است. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش فنی مورد نیاز، به تولید نهال‌های مرغوب و با کیفیت از جمله درختان میوه، نهال‌های زینتی، نهال‌های گل و گیاهان دارویی می‌پردازد.

  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09143417078
  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09146517078
امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *