مقاالات نهال سیب

بهترین نهال سیب کدام است؟

بهترین نهال سیب کدام است؟

آیا میدانید بهترین نهال سیب کدام است؟ در این مقاله از نهالستان آوا نهال قصد داریم بهترین نهال های سیب جهان را برای شما معرفی کنیم. همچنین اگر قصد خرید ارقام نهال سیب را دارید با نهالستان آوا نهال در ارتباط باشید.

معرفی نهال سیب

سیب یکی از محبوب‌ترین میوه‌ها در جهان است که قدمت آن به هزاران سال می‌رسد. این میوه بومی آسیای مرکزی است و امروزه در بسیاری از مناطق جهان از جمله ایران، چین، و آمریکا کشت می‌شود.

نهال سیب درختی خزان‌دار با شاخ و برگ‌های انبوه است. ارتفاع این درخت می‌تواند به 10 متر برسد. گل‌های سیب در بهار شکوفا می‌شوند و میوه آن در پاییز برداشت می‌شود یکی از اقتصادی ترین و پرسودترین درختی که باکاشت ان  میتوانید سرمایه گذاری بلند کنید عمر درخت سیب به بیش از50 سال میرسدوشما باکاشت نهال سیب درامد50ساله ی خود راتضمین میکنید.

تاریخچه نهال سیب

سیب از سالیان گذشته مورد کاشت انسان بوده است. شواهد نشان می‌دهد که سیب حدود 10000 سال پیش در آسیای مرکزی اصلاح شده است. سیب از طریق جاده ابریشم به سایر نقاط جهان از جمله اروپا و آمریکا راه یافت   وهم چنین نهال سیب درمناطق سردسیر بیشترکاشت میشود.

انواع بهترین نهال سیب کدام اند؟

همانطور که گفته شد سیب یکی از محصولات محبوب و پرمصرف در سراسر جهان است. هر ساله، میلیون‌ها تن از این میوه خوشمزه و مغذی در سرتاسر جهان تولید و مصرف می‌شود. با توجه به اینکه هر منطقه دارای شرایط آب و هوایی و خاکی منحصر به فرد خود است؛ بهترین ارقام سیب ممکن است بسته به شرایط منطقه و سلیقه شخص به شخص متفاوت باشد. اما در زیر چند نمونه از نهال های سیب محبوب و پرطرفدار را بررسی می‌کنیم:

معرفی نهال سیب گلاب

این نهال یکی از محبوب‌ترین نهال‌های سیب میان کشاورزان است. زادگاه آن کشور عزیزمان ایران و شهر اصفهان است. نسبت به سایر ارقام سیب، این نهال از عمر اقتصادی بالاتری برخوردار است و می‌تواند در حدود ۴۰ سال و حتی بیشتر هم عمر کند. این نژاد که به یکی از بهترین درختان سیب مطرح است؛ از سال چهارم پس از کاشت باردهی خود را آغاز می‌کند. کوتاه قامت است و ارتفاع آن به ۴ الی ۶ متر می‌رسد.

از دیگر ویژگی‌های مثبتی که این رقم را میان باغداران، به عنوان بهترین نهال سیب محبوب کرده است؛ مقاومت بالای آن به کاهش دما و هوای سرد است این نهال به ۱۰۰۰ الی ۱۶۰۰ ساعت دمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیازمند است. از این رو می‌توان آن را در مناطق کوهستانی که آب و هوای سرد و معتدل دارند، کشت کرد. دیرگل است و مقاومت خوبی نسبت به سرمای فصل بهار دارد. در ماه اردیبهشت و در بازه ۱۴ روزه شکوفه دهی خود را شروع می‌کند و با آغاز تابستان، باغداران می‌توانند محصول آن را برداشت کنند.

ویژگی های محصول نهال سیب گلاب

دلیل نام گذاری این نهال به نام گلاب عطر خوش و خوبی است که میوه آن دارد. همین عطر و طعم باعث این شده است تا هر سال، تعداد زیادی از مردم برای رسیدن آن به بازار فروش لحظه شماری کنند. سیب گلاب از نظر ظاهری، اندازه متوسط رو به کوچک دارد و سفید و سبز، با هاله ای قرمز است. از معایب این سیب می‌توان به ماندگاری پایین آن اشاره نمود.

نهال سیب لبنان

نهال سیب لبنان در دو رنگ قرمز و زرد وجود دارد. قابلیت ماندگاری بالای نهال سیب زرد لبنان باعث شده است تا سهم بزرگی در صادرات داشته باشدو جزو لیست بهترین نهال سیب باشد. این رقم مناسب کاشت در مناطق کوهستانی و خشک است. نیاز سرمایی آن در حدود ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ ساعت در دمای منفی ۷ درجه سانتی گراد است. عمر اقتصادی آن حدود ۳۵ الی ۴۰ سال است و از سال پنجم پس از کاشت باردهی خود را آغاز می‌کند. زمان برداشت محصول آن نیز ابتدای ماه مهر است.

نکته مهم در مورد این نهال این است که مناسب کاشت در مناطق مرطوب نیست.

ویژگی های محصول نهال سیب زرد لبنان

میوه این نهال ابتدا سبز است و پس از گذر زمان و رسیدن، زرد رنگ می‌شود. یکی از دلایل محبوبیت این رقم میان مردم عطر دلنشین و طعم ملس آن است.

نهال سیب میراکل

به جرئت می‌توان گفت یکی از بهترین نهال سیب، گونه ی میراکل است. رنگ و طعم منحصر به فرد این سیب جذابیت آن را افزایش داده است. کشور چین اولین تولید کننده سیب میراکل در جهان است. این نهال در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و تغییرات بسیار مقاوم است و مناسب کاشت در مناطق معتدل، خشک و سردسیری است.

همچنین در برابر آفات و بیماری‌ها مقاوم است. عمر اقتصادی آن در حدود ۴۰ سال است و باردهی خود را از سال دوم پس ازکاشت آغاز می‌کند. شکوفه دهی خود را نیز از ابتدای ماه اردیبهشت شروع می‌کند. این سیب به تازگی وارد بازار ایران شده است از این رو انتخاب آن از میان بهترین ارقام سیب، می‌تواند تصمیمی متفاوت و بسیار سودآور باشد.

ویژگی‌های محصول بهترین درخت سیب میراکل

همانطور که در پیش به آن اشاره شد دلیل جذابیت این نهال پوست خوش رنگ میوه آن است. رنگ پوست سیب میراکل بنفش بسیار تیره است که گاهی مواقع مشکی دیده می‌شود. به همین دلیل به سیب سیاه هم معروف است. وزن هر سیب میراکل در بازه ۱۶۰ تا ۲۰۰ گرم است.

نهال سیب اسمیت

نهال سیب اسمیت که به سیب سبز نیز معروف است، طرفداران خاص خودش را دارد. کوتاه قامت است و مناسب کاشت در مناطقی است که آب و هوای سرد دارند. تامین نشدن نیاز سرمایی آن باعث عدم رشد مناسب این نهال می‌شود. میوه این نهال در دسته محصولات صادراتی قرار دارد، که یکی از دلایلی است که در لیست بهترین نهال سیب قرار گرفته است. این درخت سیب دیررس است و در میانه ماه مهر برداشت آن آغاز می‌شود. زادگاه آن نیز کشور فرانسه است و واردات این میوه نیز از آن جا صورت می گیرد. باردهی خود را از سال سوم پس از کاشت آغاز می‌کند. دیرگل است و عمر مفید آن در حدود ۲۵ الی ۳۰ سال است.

ویژگی های محصول نهال سیب اسمیت

میوه این نهال شیرین و گوشتی است، که استفاده گسترده‌ای در آشپزی و تهیه کمپوت دارد. رنگ پوست آن سبز و براق است و گوشت آن ترش و آبدار است. میوه این این نهال خاصیت ماندگاری بالایی دارد و به دلیل ویژگی های منحصر به فردش قیمت بالاتری نسبت به سایر سیب‌ها دارد.

نهال سیب فرانسه، یکی دیگر از بهترین نهال های سیب

سیب فرانسه، یکی دیگر از بهترین نهال سیب در ایران شناخته می شود. این نژاد در دو نوع رنگی زرد و قرمز وجود دارد. نهال سیب قرمز فرانسه، جزو ارقام پرطرفدار و پربازده است، به همین خاطر مصرف تجاری نیز داشته و همین امر باعث محبوبیت آن میان باغداران شده است. زادگاه آن بر خلاف اسمش کشور آمریکا است. این نهال مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارد.

عمر اقتصادی آن ۳۵ الی ۴۰ سال است و باردهی خود را از سال سوم پس از کاشت آغاز می‌کند. مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری‌ها نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت نهال سیب فرانسه است. دیرگل است و در پایان فصل زمستان و آغاز فصل بهار شکوفه دهی خود را آغاز می‌کند. این نهال نیز در برابر سرما مقاومت خوبی دارد و نیاز سرمایی آن در بازه ۶۵۰ الی ۷۵۰ ساعت در دمای ۱ تا ۸ درجه سانتی گراد است.

ویژگی های محصول نهال سیب فرانسه

این نهال میوه‌هایی درشت و خوش طعم با شیرینی ملایم تولید می‌کند. پوست آن به رنگ قرمز و گوشت آن سفید رو به زرد است و بسیار ترد و لذیذ است. میوه این نهال قابلیت ماندگاری در سردخانه را دارد و به دلیل پوست براق و زیبایی که دارد در بازار پرطرفدار است.

نهال سیب خونی (تو سرخ)

این گونه نیز یکی دیگر از گزینه‌ های بهترین درخت سیب برای کاشت و پرورش است. مناسب کاشت در مناطق سردسیر، متعادل و همچنین خشک است. عمر اقتصادی آن ۳۵ سال است و باردهی خود را از سال اول پس از کاشت آغاز می‌کند، این به این دلیل است که رقمی پیوندی و اصلاح شده است و اولین بار در کشور انگلستان کاشته شده است. زمان برداشت محصول آن نیز اواخر شهریور و ماه مهراست.اردبیل بزرگترین تولید کننده سیب خونی یا توسرخ در ایران و جهان است. به دلیل جذابیت ظاهری میوه این نهال، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها جهت صادرات و سودآوری است.

ویژگی‌های محصول نهال سیب خونی (تو سرخ)

جذابیت میوه این نهال به دلیل این است که هم گوشت و هم پوست آن به رنگ سرخ است. اندازه سیب تو سرخ درشت است و طعم بی‌نظیری دارد. وزن هر کدام از آن ها ۱۷۰ گرم است. میوه ی این نهال سرشار از آنتی اکسیدان است و در پیشگیری از انواع سرطان مفید است.

نهالستان آوا نهال

نهالستان آوا نهال یکی از معتبرترین مراکز تولید و پرورش نهال در ایران است. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش فنی مورد نیاز، به تولید نهال‌های مرغوب و با کیفیت از جمله درختان میوه، نهال‌های زینتی، نهال‌های گل و گیاهان دارویی می‌پردازد.

  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09143417078
  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09146517078
امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *