مقالات

راهنمای جامع خرید بهترین نهال آلو

راهنمای جامع خرید بهترین نهال آلو

اگر قصد خرید نهال آلو را دارید در این مقاله از وب سایت نهالستان آوا نهال می خواهیم در مورد بهترین نهال آلو توضیحاتی ارائه دهیم. نهال آلو جز نهال هایی در نظر گرفته می شود که در تابستان دارای میوه ی پر طرفداری می باشد. گونه های مختلفی نیز دارد. قبل از خرید بهترین نهال آلو، باید یک سری تفاوت ها را در بین نژادهای مختلف این نهال بشناسید. در این حالت رنگ های بنفش، سیاه، سبز و زرد چند نمونه از انواع آلوها هستند که هر کدام در بخش های متنوع بسیار مورد مصرف قرار می گیرند.

 انواع بهترین نهال های آلو در بازار

نهال های آلو دسته بندی های مختلفی را فرا می گیرند که در این خصوص موارد زیر را می توانیم در نظر بگیریم.

1) نهال آلو شابلون؛ یکی از درختان مناطق معتدل

آلوی شابلون به دلیل کیفیتی که در باردهی دارد می تواند به عنوان بهترین نهال آلو در نظر گرفته شود. منطقه کاشت این نهال نیز جز نیمه سردسیر و نیمه گرمسیر نیز خواهد بود.  همچنین بهترین نژاد آلو را می توان برای این نهال در نظر گرفت.

آلو شابلون، بهترین نهال آلو از نظر باردهی در سال های ابتدایی شناخته می شود. باردهی اقتصادی نهال آلو شابلون نیز از سال ششم به بعد خواهد بود.

معمولا دما و خاک مناسب باعث می شود تا ما شاهد رشد بسیار خوبی در این نوع آلو باشیم که بر همین اساس نیز مقاومت بالای این نهال در برابر سرما و گرما تاثیر بسیار زیادی از نظر باردهی بر روی نهال شابلون خواهد داشت.

2) آلو آنجلا؛ گونه ای دیررس در بین نهال ها

معمولا نهال های آلو، مثل آنجلا نسبتا به خاطر برخی شرایط می توانند باردهی خوبی را به خود اختصاص دهند. در نیم کره شمالی و جنوبی نیز می توانید شاهد کاشت این نهال آلو باشید.

یکی دیگر از موارد مربوط به نهال آلو آنجلا این است که این نهال باردهی خود را در پاییز شروع می کند. دقیقا در همین فصل است که می توان سود بسیار زیادی را از نهال آنجلا بدست آورد.

3) نهال آلو بخارا؛ محبوب ترین چاشنی در غذاهای ایرانی

کیفیت در نهال آلو بخارا حرف اول را می زند. معمولا این آلو در برخی نواحی سردسیر کشت می شود. توجه مهمی که شما باید به این موضوع داشته باشید این است که آلو بخارا را می توانید در مناطقی که سرمای خوبی دارند مثل قسمت های شمالی استان اراک کشت کنید. این مورد بر روی باردهی نهال آلو بخارا تاثیر خواهد گذاشت.

معمولا مصرف آلو بخارا از نظر تغذیه ای به خوبی تایید شده است. در این حالت شما باید در نظر بگیرید که در برخی غذاها از این آلو استفاده می شود و این آلو به دلیل طبع سردی که دارد، برای از بین رفتن گرمای بدن بسیار توصیه می شود.

4) نهال آلوی کالیفرنیا؛ مناسب ترین نژاد قابل کاشت در آسیا

یکی از نهال هایی که اسم خارجی دارد ولی در کشورهایی آسیایی پرورش داده می شود را می توانیم نهال آلو کالیفرنیا در نظر بگیریم. میوه نهال آلو کالیفرنیا، دقیقا اواخر مرداد ماه به بهره برداری می رسد.

باردهی این نهال نیز نسبتا راضی کننده است و در برابر سرما مقاومت بالایی دارد و به همین ترتیب می توان این نهال را در فصل های سرد سال کاشت. توجه به این که نهال های آلو در سال به دوبار هرس احتیاج دارند، حائز اهمیت است.

همچنین بهترین درخت آلو از نظر ارتفاع می باشد و این کوتاهی نسبت به دیگر ارقام، موجب آسان تر کردن شرایط در زمان برداشت و هرس می شود.

5) نهال شرابی؛ بهترین درخت از نظر اقتصادی

آلو شرابی مخصوص ایران است و از نظر اقتصادی نیز 25 سال عمر را به خود اختصاص می دهد. در واقع نهال آلو شرابی از نظر باردهی کیفیت بالای دارد و بهترین نهال آلو دسته ی محصولات صادر شونده می باشد. مناطق نیمه گرمسیر و نیمه سردسیر یا عبارتی مدیترانه ای به عنوان بهترین مکان برای این نهال در نظر گرفته می شود.

کدام یک از بهترین درختان آلو برای پرورش مناسب است؟

در میان بهترین نهال های آلو که ما بررسی کردیم نهال های آلوی زیر می توانند مناسب باشند:

  • نهال آلو بخارا یکی از انواع نهال هایی است که در بیشتر مغازه ها و فروشگاه ها می توانیم میوه های این نهال را به صورت خشک شده و غیره تهیه کنیم. در واقع کشاورز می تواند با کاشت نهال آلو بخارا به یک پیشرفت از نظر اقتصادی نیز دست یابد. نکته دیگر در این خصوص این است که نهال آلو بخارا را می توانید به عنوان بهترین درخت آلو در نظر بگیرید که آلو را در اندازه های مختلف پرورش می دهد و کیفیت بسیار خوبی نیز دارد.
  • نهال آلو شابلون نیز جز موارد اصلی در این زمینه در نظر گرفته می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در واقع این درخت جز بهترین آلو در صنعت کشاورزی به حساب می آید. زمان باردهی این نهال نیز در آخرین ماه تابستان است. همچنین باید در نظر بگیرید که میوه های درخت آلو شابلون، از نظر پزشکی کاربرد دارند و در زمینه طب سنتی نیز به خوبی بر روی بیماری های داخلی اثرات مثبتی می گذارند.
نهالستان آوا نهال

نهالستان آوا نهال یکی از معتبرترین مراکز تولید و پرورش نهال در ایران است. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش فنی مورد نیاز، به تولید نهال‌های مرغوب و با کیفیت از جمله درختان میوه، نهال‌های زینتی، نهال‌های گل و گیاهان دارویی می‌پردازد.

  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09143417078
  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09146517078
امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *