مقالات

خرید نهال در شیراز

خرید نهال در شیراز قیمت نهال میوه + نهالستان شیراز

‌اگر قصد خرید نهال در شیراز را دارید فروشگاه آنلاین آوا نهال بزرگترین و معتبرترین نهالستان در ایران بهترین گزینه برای شماست.

خرید نهال در شیراز✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان شیراز

کشاورزی و باغداری در شیراز از مشاغل با پیشینه ی بسیار قدیمی می باشد. این شهر که به دلیل شرایط آب و هوایی و اقلیمی و همینطور شرایط جغرافیایی خاص خود از زمانهای بسیار دور مهد تولیدات کشاورزی در ایران بوده است.  کشاورزی در این شهر منوط به تولید انواع محصولات با ارزش زراعی و باغی نبوده است.  باغداران و کشاورزان علاوه بر انتخاب ارقام مناسب با شرایط آب و هوایی و جغرافیایی این منطقه از کشور در زمینه های دیگر مانند دام پروری و زنبور داری نیز فعال بوده و دائما در حال برداشت و بهره وری حداکثری از این خاک حاصلخیز می باشند، در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط اقلیمی این شهر و تناسب داشتن آن با کاشت انواع گیاهان زراعی و باغی آشنا کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما باشید.

نهالستان در شیراز

باغدارانی که قصد احداث باغ در شیراز داشته باشند می توانند با مراجعه به نهالستان آوا نهال در شیراز نهال مورد نظر خود را خریداری کنند. اما آیا شما به عنوان یک باغدار می دانید که چه شرایطی را باید در زمان انتخاب نهال مناسب در نظر داشته باشید؟ آیا می توانید چشم انداز سی تا پنجاه سال آینده ی خود از باغداری را تصور کنید؟ اگر پاسخ شما به تمام این سوالات منفی است به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید نهال میوه از شیراز بسته‌به آب و هوای این شهر انجام می‌شود تا درختان میوه با کیفیتی تولید نمایند. برخی از نهال‌ها نتیجه بهتری در شهر شیراز نسبت به دیگر شهرهای کشور دارد. البته باید تمامی شرایط محیطی مورد نیاز نهال به صورت کامل رعایت شود. در صورتی که قصد خرید نهال از شیراز را دارید با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

خرید نهال در شیراز

خرید نهال در شیراز تنها منوط به انتخاب نهال و خرید آن نیست. باغداران باید با داشتن یک دیدگاه کامل از دست کم سی سال آینده ی باغداری خود نسبت به خرید نهال اقدام کنند، می گوییم سی سال چرا که در بیشتر موارد عمر مفید درختان میوه دست کم سی سال خواهد بود و در این سی سال راندمان این درختان با توجه به شرایط آب و هوایی، خاک و برآورده شدن دیگر نیازهای آنها قابل محاسبه خواهد بود.

قیمت نهال در شیراز می تواند بر روی تمام این محاسبات اثر داشته باشد اما این هزینه به عنوان هزینه ی ثابت در طول سالهای عمر مفید درخت سر شکن شده و درنهایت سود حاصل از فروش نهال قابل پیش بینی و قابل محاسبه خواهد بود.

بنابراین چنانچه در رسیدن به این چشم انداز دچار مشکل بوده و نمی توانید چشم انداز درستی از انتخاب خود داشته باشید می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا ایشان بتوانند شما را در آنچه قرار است به آن دست پیدا کنید راهنمایی کنند و چنانچه انتخاب درستی نکرده باشید این کارشناسان می توانند شما را آگاه کرده و پیشنهادات بهتری را برای شما در نظر بگیرند.

فروش نهال در شیراز

فروش نهال در شیراز باید توسط نهالستان معتبر شیراز صورت بگیرد. چرا که تنها یک نهالستان معتبر است که می تواند در زمینه ی فروش نهال شناسنامه دار در شیراز فعالیت داشته باشد. نهالهای موجود در این نهالستانها قطعا دارای گواهی سلامت نیز می باشند، گذشته از فاکتور اصیل بودن و سالم بودن نهال فروش نهال مناسب با شرایط خاص اقلیمی و آب و هوایی شیراز از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است. چرا که در صورت کاشت نهال بر خلاف در نظر‌گرفتن شرایط آب و هوایی آن نهال نمی تواند باردهی مطلوب داشته و حتی ممکن است دوام نیاورده و خشک شود، بنابراین انتخاب مرکز فروش نهال معتبر که دارای تاییدیه های لازم در عرضه ی نهال بوده و علاوه بر آن بتواند راهنماییهای لازم در انتخاب نهال مناسب به باغدار را داشته باشد بسیار اهمیت دارد.

نکات مهم درباره کاشت نهال در شیراز

حاصلخیز‌بودن سرزمین استان فارس و شهر شیراز سبب‌شده که این شهر علاوه بر داشتن‌سطوح زیر کاشت بالای باغی و زراعی به صورت خود رو و در دامنه ی کوه ها دارای انواع بسیار زیادی گیاهان دارویی باشد. از این نظر قطب تولید گیاهان دارویی به صورت خود رو در کشور باشد. پوشش گیاهی فضای سبز شیراز نیز شامل درختانی است که هم برای شرایط معتدله مناسب باشند و هم تحمل بالایی به خشکی و کم آبی در طول فصول گرم سال داشته باشند.

خرید نهال میوه در شیراز

یکی از متداول‌ترین سوالات باغداران شیرازی این است که پرفروش‌ترین ‌نهال میوه در شیراز کدام گونه است؟ در پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی می‌توان اشاره کرد که سبب افزایش میزان فروش و شناسایی بهترین نهال میوه در شیراز خواهد شد.

طبیعتا هر نهال میوه‌ای طرفداران خاص خودش را دارد . اما باید دید که در اقلیم آب و هوایی شهر شیراز کدام گونه نهال میوه سازگاری و بازدهی بیشتری خواهد داشت و البته بازار فروش کدام گونه گسترده‌تر و پر متقاضی‌تر است؟ موارد گفته‌شده مجموعه عواملی هستند که بر قیمت نهال میوه در شیراز نیز تاثیر مستقیمی دارند.  البته از موضوع آب و هوای شیراز که سبب افزایش پتانسیل کشاورزی و باغداری در این شهر شده‌است نیز نباید غافل بود.

در حالت کلی با توجه به فاصله این شهر از دریا میزان رطوبت آن را در حد متوسط اعلام کرده‌اند. برای کاشت برخی ارقام نهال میوه مناسب خواهد بود . همچنین با توجه به وزش باد‌های مختلف از سمت شمال، جنوب، شرق و غرب استان اقلیم‌های متفاوتی در جای جای شهر ایجاد شده‌است. به گونه‌ای که پوشش گیاهی‌گسترده ایجاد‌شده که هر منطقه برای کاشت یک نوع میوه سازگاری یافته‌است .  تنها کافیست ابتدا آب و هوای هر منطقه را شناسایی کرده، سپس نهال میوه سازگار با آن را خریداری و کشت کرد.

با توجه به این که شهر شیراز در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته‌است می‌توان آن را در شمار شهر‌های کوهستانی و مرتفع جنوب کشور در نظر گرفت که تبدیل به اقلیمی سردسیری در برخی نواحی شهر برای کاشت نهال بادام شده‌است.

نهالستان آوا نهال

نهالستان آوا نهال یکی از معتبرترین مراکز تولید و پرورش نهال در ایران است. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش فنی مورد نیاز، به تولید نهال‌های مرغوب و با کیفیت از جمله درختان میوه، نهال‌های زینتی، نهال‌های گل و گیاهان دارویی می‌پردازد.

  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09143417078
  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09146517078
امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *