مقالات نهال پسته

نهال پسته ایرانی بخریم یا خارجی

نهال پسته ایرانی بخریم یا خارجی

آیا میدانید برای باغ خود نهال پسته ایرانی بخرید یا خارجی ؟ ما در این مقاله از وب سایت نهالستان آوا نهال قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم. باید بگوییم با توجه سازگاری و مقاومت بهتر پسته ایرانی به شرایط اقلیمی و آب و هوای ایران خرید نهال پسته ایرانی توصیه می شود. از طرفی طعم و مزه پسته ایرانی نسبت به ارقام خارجی برتری دارد و خوشمزه تر و بسیار منحصر بفرد است.

درباره پسته بیشتر بدانید

پسته یکی از خوشمزه‌ترین اعضای خانواده آجیل در دنیا است. پسته با نام لاتین (pistachio) مغز سبز خوش رنگی است که اغلب شاد و خندان به نظر می‌رسد. اتفاقا در کشور ما به نام پسته خندان و در خیلی از کشورها مثل کشور چین به نام پسته شاد خوانده می‌شود. معمولا پسته‌ها وقتی از پوسته‌ی استخوانی خودشان بیرون می‌آید خندان می‌شوند. این میوه جادویی، علاوه بر ظاهر زیبا و با نشاطی که دارد، خیلی هم خوشمزه و بمب انرژی است.

پسته مغز ارزشمندی است و حجم مصرف بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. این محصول همواره یک گزینه جذاب برای صادرات به حساب آمده و تقریبا تمام کشورهایی که امکان انجام پروژه‌های باغداری پسته را دارند درصدد هستند تا نهال این میوه خوشمزه را در کشورشان پرورش دهند؛ مساله‌ای که به مرور سبب ایجاد سوالی درباره تفاوت پسته ایرانی با پسته خارجی را ذهن‌ مصرف‌کنندگان ایجاد کرد.

پارامتر مهم در افزایش باردهی نهال پسته

نهال پسته یکی از نهال های پربار و گران قیمت در بازار داخلی و خارجی است. برای آنکه بتوانید بهترین بازدهی و عملکرد را از درخت پسته خود شاهد باشید بایستی به چند نکته مهم توجه داشته باشید :

  • بهترین نهال پسته را با توجه به شرایط اقلیمی منطقه تان انتخاب کنید. اکثر درختان پسته در اقلیم گرمسیر رشد می کنند سعی کنید رقم مناسب و زودبارده ای را با توجه به شرایط آب و هوایی باغتان در نظر بگیرید.
  • برای رشد و باردهی بهتر درخت پسته آن را در خاکی که ترکیب از ماسه, شن و خاک رس است بکارید. خاک لومی شنی بهترین انتخاب برای نهال پسته می باشد.
  • آبیاری درخت پسته موجب افزایش باردهی و کیفیت محصولات می شود. اینکه درخت پسته از درختان مقاوم به خشکی و کم آبی است نباید موجب شود که به آبیاری نهال بی اهمیت باشید.

توصیه می شود در سال های اول میزان آبیاری بیشتر و هر هفته یکبار صورت بگیرد. بعد از بالغ شدن درخت به هر دو هفته و سپس یک ماه یکبار کافی است.

  • کوددهی و عمل هرس کردن درخت در افزایش بازدهی و بهره وری نهال موثر بوده و موجب افزایش کیفیت محصولات می شود.کوددهی را دو بار در سال با توجه به بررسی و نیاز درخت انجام بدهید.

کودهایی استفاده کنید که دارای مواد آلی و مفید مثل آهن, پتاسیم, فسفر و ازت باشد.

نهالستان آوا نهال

نهالستان آوا نهال یکی از معتبرترین مراکز تولید و پرورش نهال در ایران است. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش فنی مورد نیاز، به تولید نهال‌های مرغوب و با کیفیت از جمله درختان میوه، نهال‌های زینتی، نهال‌های گل و گیاهان دارویی می‌پردازد.

  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09143417078
  • تلفن تماس با کارشناسان فروش : 09146517078
امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *